FbPixel

Érkezelés lézerrel – seprűvénák, hajszálerek, apró visszerek lézeres kezelése

  • Kategória: Lézeres bőrregenerálás, érkezelés Orvosi esztétika
Érkezelés lézerrel – seprűvénák, hajszálerek, apró visszerek lézeres kezelése

Értágulatok életkortól függetlenül öröklött vagy hormonális okokra visszavezethetően alakulhatnak ki. Nagyon gyakori az arcon és a lábon megjelenő hajszálértágulatok, apróbb visszerek, amelyeket nem tudnak viselőik elrejteni, zavarónak érzik azokat a mindennapokban. Rendelőnkben Magyarországon egyedülállóan hosszú impulzusú Neodinium Yag lézert alkalmazunk, így szinte minden típusú értágulatot eredményesen tudunk kezelni, véglegesen eltüntetni!

Milyen típusú értágulatot kezelhetünk lézerrel?

  • Hajszálértágulat: egy vékony kitágult érszakasz a bőr felszíni rétegében 0.2-1mm-es vastagságig. Bárhol kialakulatlanak a bőrfelszínen, de leggyakrabban az orr körül, áll, orcák, látható. A lábon is megjelenhetnek, pl. combokon.
  • Apróbb visszerek: (3mm-vastagságig) ezek elsősorban a lábon alakulnak ki, ahol fokozott hidrosztatikai nyomásnak vannak kitéve.
  • Tűzfolt: (Naevus flammeus) születéskor már meglévő értágulat, leggyakrabban a tarkótájon észlelhető
  • Seprűvéna: elsősorban a lábon alakul ki egy pontból sugárszerűen vékony erek ágaznak ki
  • Haemangioma: általában öröklődő tulajdonság. A bőrfelszínen 0.2-5-6mm-es piros, vagy lila színű békés képletek. Ha sérülnek, ilyesztő mértékben vérezhetnek
  • Rosacea

Hogyan hat a lézer az értágulatok eltávolítása esetén?

A bőrbe hatoló lézerfény-nyaláb elnyelődik a hemoglobinban, azaz a vérfestékben. A vér megalvad az érben, majd rövid idő múlva szervezetünk gondoskodik a sérült erek felszívódásáról. A lézer nagyon pontosan irányítható, nem károsítja az ép szöveteket és nem hagy nyomot az egészséges bőrfelületen. A kezelés ideje pár perctől fél óráig tarthat – a kezelendő felület nagyságától függően. A kezelés enyhe melegségérzéssel jár.

Kezelhető területek: legtöbbször az arcon és a lábon fordulnak elő értágulatok, de bármely tesztrészen végezhető lézeres kezelés.

Miért előnyös a lézerrel végzett érkezelés?

  • Végleges megoldás a hajszálerek eltüntetésére
  • Nagyon rövid idő alatt látványos eredmény érhető el
  • Nem jár fájdalommal
  • Pontosan irányítható, biztonságos eljárás
  • A bőr gyorsan regenerálódik
  • Nem alakul ki heg a kezelés helyén

 A lézeres érkezelés eredménye gyorsan észlelhető:

  • a vastagabb hajszárerek jelentősen halványodnak kezelésről kezelésre, mígnem teljesen felszívódnak
  • a kisebb hajszálerek szinte azonnal eltűnnek már az 1. kezelés után

Konzultáció a lézeres érkezelés előtt

Anamnézis: átnézzük a korábbi betegségeket, ill. alkalmazott, napi rendszerességgel szedett gyógyszerek listáját. A bőr fizikális vizsgálata: a bőr állapota, érzékenysége együttesen határozzák meg az alkalmazandó lézeres teljesítményt. Napfénytől óvakodni és a szolárium használatát mellőzni kell!

Mit kell tenni a lézeres érkezelést követően?

A kezelés után a bőr piros, duzzadt, ödémás, viszkető lehet, mely pár órán belül enyhül. A pirosság 1-2 nap után múlik. A kezelés után fokozott fényvédelem javasolt. Szolárium kerülendő!

Általánosságban 1-2 kezelés javasolt

Az alábbi esetekben nem javasolt lézeres érkezelés:

  • Terhesség, szoptatás alatt
  • Aktív fertőzés (bakteriális, gombás, virális) a kezelendő bőrfelszínen
  • Kóros hegesedésre (keloid) való hajlam
  • Cukorbetegség, kötőszöveti, autoimmun megbetegedés, immunszuppresszív kezelés
  • Epilepsia
  • Megelőző lézeres kezelés során fellépő problémás bőrtünetek
  • Isotretinoin hatóanyagú gyógyszer szedése alatt, ill. fél éven belül
  • Bizonyos gyógyszerek (fokozzák a bőr fényérzékenységét)

Rizikó tényezők a lézeres érkezelés során:

Viszketés, duzzanat, pirosság: a lézeres érkezelések után a kezelt bőrterületen viszketés, duzzanat és kivörösödés jelenhet meg. A viszketés és duzzanat nem tart sokáig, de a kivörösödés – mértéke függ a kezelés mélységétől –1-2 napig is fennállhat.

Fertőzés: lézeres kezelés után bakteriális, gombás vagy virális fertőzés alakulhat ki. Leggyakrabban azonban a herpesz vírus aktivizálódása figyelhető meg.

Kezelés utáni bőrszíneltérések: a lézeres érkezelés során a bőrben gyulladás keletkezik, mely gyógyulása esetenként sötétebb bőrtónushoz (hiperpigmentáció) vagy világosabb bőrtónushoz (hipopigmentatio) vezethet. A bőrtónus változása pár héttel a kezelés után jelentkezhet, melyek később kezelés nélkül is visszahúzódnak.

Mezoterápia

Mezoterápia

Az orthomolekuláris kozmetológia az orvosi táplálkozástudomány és a bőrfunkciókat holisztikus felfogásból szemlélő kozmetológia kombinációja, aminek segítségével a legnehezebben kezelhető bőr- és bőröregedési problémák is látványosan és érzékelhetően javulnak.

Tovább olvasom
Tág pórusok összehúzása frakcionált CO2 (széndioxid) lézerrel

Tág pórusok összehúzása frakcionált CO2 (széndioxid) lézerrel

A zsíros, tág pórusú bőr a kamaszkor után is megmaradhat és további kellemetlenségeket okozhat még egészen akár a 30-as életévüket betöltött nők és férfiak esetében is. A bőr fénylik, a faggyútermelés intenzív, a pórusok tágak és begyulladhatnak, bepirosodhatnak.

Tovább olvasom
Co2 frakcionált lézeres mélyhámlasztás

Co2 frakcionált lézeres mélyhámlasztás

Kisimítja az egyenetlen, aknés, heges, bőrfelszínt, Megújítja a fakó, fénykárosodott bőrt, Kisimítja a mélyebb ráncokat, a felületes, apró ráncok eltűnnek, Fiatalítja, feszesíti az arc, a nyak, a kéz, a dekoltázs bőrét, A tág pórusok összehúzódnak, A megvastagodott bőr vékonyabbá, krémek számára könnyebben átjárhatóvá válik

Tovább olvasom

Legfrissebb cikkek

Összes kategória

Miért érzékenyebb a bőrünk télen?

Miért érzékenyebb a bőrünk télen?

Bőrünk - mint legnagyobb érzékszervünk - reagál a hőmérsékleti és környezeti változásokra. A téli időszakban sokkal érzékenyebbé válik, olyan bőrállapotok, bőrbetegségek is megjelenhetnek, felerősödhetnek, amik máskor nem, vagy csak elhanyagolható mértékben mutatkoznak. Az ekcémás, rosaceás és seborrheás tünetek súlyosbodnak ilyenkor, főként a gyermekek és idősebbek esetében. Mi ennek az oka, mikor forduljunk orvoshoz, hogyan védhetjük bőrünk? Tovább olvasom
Biztonságos és tartós megoldás a körömgomba kezelésére

Biztonságos és tartós megoldás a körömgomba kezelésére

Az őszi-téli időszak, amikor többnyire zárt, olykor szűk cipőt hordunk, megnöveli a körömgomba előfordulását. A gomba kezelése nehéz feladat és gyakran vissza is fertőződhet a körömlemez. A helyi kezelés mellett a gyógyulás kérdéses,  éveken keresztül is elhúzódhat. A rendelőnkben is alkalmazott lézeres eljárás újabb hatékony terápiás lehetőség a gyógyszeres kezelés helyett.
Tovább olvasom
Miért fontos, és mi történik a személyes esztétikai konzultáción?

Miért fontos, és mi történik a személyes esztétikai konzultáción?

Miért fontos, hogy tervezett szépészeti beavatkozásainkat körültekintő esztétikai konzultáció előzze meg?

Az esztétikai orvoslás napról-napra fejlődik. Az új gépek és eljárások mellett a szakma folyamatosan az alapanyagok és hatóanyagok fejlesztésén dolgozik. Nem csoda, ha egyre nehezebb tájékozódni az újabbnál újabb kezelések között, és a sokszor egymásnak ellentmondó információk, vélemények sem segítenek. Sok idő, energia és pénz megspórolható, ha megfelelő szaktudással és tapasztalattal rendelkező szakemberekhez fordulunk. A hiteles információknak köszönhetően a konzultációk alkalmával a felmerülő kételyek, tévhitek magyarázatot kapnak, a félelmek eloszlanak.

Tovább olvasom