Miért fontos, és mi történik a személyes esztétikai konzultáción?
- Kategória: Blog
Az esztétikai orvoslás napról-napra fejlődik. Az új gépek és eljárások mellett a szakma folyamatosan az alapanyagok és hatóanyagok fejlesztésén dolgozik. Nem csoda, ha egyre nehezebb tájékozódni az újabbnál újabb kezelések között, és a sokszor egymásnak ellentmondó információk, vélemények sem segítenek. Sok idő, energia és pénz megspórolható, ha megfelelő szaktudással és tapasztalattal rendelkező szakemberekhez fordulunk. A hiteles információknak köszönhetően a konzultációk alkalmával a felmerülő kételyek, tévhitek magyarázatot kapnak, a félelmek eloszlanak.
Dr. Harmos Ferenccel arról beszélgettünk, hogyan segít eligazodni a szépészeti eljárások világában, mi történik egy esztétikai konzultáció során.
Általában mely korosztály, milyen céllal érkezik esztétikai konzultációra?
Általában 3 fő céllal érkeznek esztétikai pácienseink. Az első a prevenció. Kb. 25 éves kor környékén észlelik először pácienseink, hogy bőrük tónusa, üdesége elérte a maximumot és bár még nincsen látható jele, a bőrükben a lebontó folyamatok itt először kerekdenek felül a felépítő folyamatokkal szemben. A közös célunk, hogy minimális beavatkozásokkal megőrizzük ezt az állapotot.
A következő cél az „állagmegóvás”. Pácienseink alapvetően elégedettek magukkal és ezt szeretnék fenntartani. A cél, hogy mindig üdén magabiztosan nézhessenek ki. Ha még pár évet le lehet tagadni, az már csak bónusz.
A harmadik cél, hogy lassítsuk, illetve ha lehetőség van rá finomítsuk az öregedés jeleit. Itt már szélesebb körben is gondolkodunk a bőr felszíni eltérésétől kiindulva akár a zsír és kötőszövet megereszkedésén át, a csontok leépülésének következményeinek a korrekciójáig.
Kik jönnek gyakrabban, nők vagy férfiak?
Mondhatnánk, hogy természetesen több a hölgy páciens, de úgy tapasztalom, már a férfiakat is érdekli, hogyan őrizhetik meg minél tovább a fiatalos, férfias kisugárzásukat, bőrük egészségét. Ritkábban ugyan, és alapvetően érettebb korosztálytól, de ők is kíváncsiak, milyen eljárások kezelések a megfelelőek számukra.
Mi történik egy konzultáción?
Első lépésben egy teljes anamnézist vesszünk fel, ahol gyógyszerérzékenységre, műtétekre, betegségre is kitérünk. Ebből kiderül, milyen lehetőségeink vannak és mik azok a kezelések, amiket mindenképp ki kell hagynunk a tervből. Meghallgatjuk, hogy mi a páciens vágya, célja: mi az, amivel elégedett, amin nem változtatna és feltérképezzük a másik oldalt is, mi az, ami a leginkább zavarja, amin mindenképp szeretné, ha lehetőség lenne változtatni. Szeretek tisztában lenni azzal is, hogy van-e olyan eljárás, amit páciensünk valamilyen okból semmiképp sem szeretne.
Ha ez mind megvan kezdődhet a közös tervezés, rajzolás, magyarázás, beszélgetés, célok, határidők felállítása. Meghatározzuk a várható eredményeket, a kezelések előnyeit, kockázatát, várható gyógyulási időszakot és az otthoni ápolással kapcsolatos fontos tudnivalókat. Ez azért fontos, hogy a kezelésekkel elért hatás a lehető legtovább fenntartható legyen.
Mit tart a legfontosabbnak az esztétikai orvoslásban?
Az eljárások és kezelések segítségével erősítsük egyéni kisugárzásunkat, ne egy általános trendnek akarjunk megfelelni. Minden korosztály lehet vonzó, amit még inkább kihangsúlyozhat, ha ügyel az ápoltságra, bőre állapotára. Szerencsére ma már rengeteg biztonságos és hatékony eljárás létezik, de tudni kell, kinek mi fog működni és fontos kerülni a túlzásokat. Ehhez a szaktudás és tapasztalat mellett az is fontos, hogy valóban meghalljuk, mire vágyik a páciens.
A személyre szabott kezelési terv egy iránymutatás, amit a pácienssel szoros együttműködésben állítunk össze, és ami a javasolt eljárások legoptimálisabb egymásutániságát és időbeliségét is tartalmazza.

Miért érzékenyebb a bőrünk télen?
Bőrünk - mint legnagyobb érzékszervünk - reagál a hőmérsékleti és környezeti változásokra. A téli időszakban sokkal érzékenyebbé válik, olyan bőrállapotok, bőrbetegségek is megjelenhetnek, felerősödhetnek, amik máskor nem, vagy csak elhanyagolható mértékben mutatkoznak. Az ekcémás, rosaceás és seborrheás tünetek súlyosbodnak ilyenkor, főként a gyermekek és idősebbek esetében. Mi ennek az oka, mikor forduljunk orvoshoz, hogyan védhetjük bőrünk? Tovább olvasom
Biztonságos és tartós megoldás a körömgomba kezelésére

Cutaneous larva migrans – Egzotikus nyaralásokról nem ritka, hogy ezt a bőrbetegséget is magunkkal hozzuk
Ha egy-egy egzotikus utazást követően - ahol gyakran mezítláb sétáltunk a parti homokban -, testünkön piros, fonal-szerűen terjedő, erősen viszkető képleteket jelennek meg, jó eséllyel ún. cutaneous larva migrans-al van dolgunk. Rendelőnkben egyre többször találkozunk ezzel a tipikusan trópusi bőrbetegséggel.
Tovább olvasom
Miért érzékenyebb a bőrünk télen?
Bőrünk - mint legnagyobb érzékszervünk - reagál a hőmérsékleti és környezeti változásokra. A téli időszakban sokkal érzékenyebbé válik, olyan bőrállapotok, bőrbetegségek is megjelenhetnek, felerősödhetnek, amik máskor nem, vagy csak elhanyagolható mértékben mutatkoznak. Az ekcémás, rosaceás és seborrheás tünetek súlyosbodnak ilyenkor, főként a gyermekek és idősebbek esetében. Mi ennek az oka, mikor forduljunk orvoshoz, hogyan védhetjük bőrünk? Tovább olvasom
Biztonságos és tartós megoldás a körömgomba kezelésére

Atheroma, más néven faggyúmirigy vagy kásadaganat
Az atheroma egy jóindulatú, közvetlenül a bőr alatt elhelyezkedő, tömör, tokkal rendelkező elváltozás. Leggyakrabban az fejbőrön, nyakon, törzsön jelenik meg. A gyulladás és fertőződés kockázata miatt veszélyes, ha (pl. egy pattanással összetévesztve) nyomkodni, vakarni kezdjük. A begyulladt képlet sok baj forrása lehet!
Tovább olvasom